Home / 6-2 Pro Postup Do čtvrtfinále Ligy Mistrů, Manchester City Nadále Ukazuje Silnou Dominanci

Ve druhém zápase 1/8 finále Ligy mistrů UEFA v sezóně 2023-24 se Manchester City utkal doma s dánským týmem Kodaň. Argentinský útočník Alvarez v Manchester City Dresy Komplet přispěl v prvních 9 minutách 1 gólem a 1 asistencí a také góly Akanjiho a Haalanda. Manchester City nakonec snadno vyhrál 3:1 a postoupil mezi nejlepších 8 s celkovým skóre 6:2 během dvou kol. Stal se prvním anglickým týmem, který vyhrál 10 po sobě jdoucích zápasů v Lize mistrů. Vzhledem k tomu, že Manchester City se v prvním kole ujal vedení 3:1 a Manchester City bude mít tento víkend také vrcholné zúčtování s lídrem ligy Liverpoolem, Guardiola provedl určité úpravy rotace. De Bruyne, Silva, Walker, Foden a další hlavní hráči seděli na lavičce, aby sledovali hru a neobjevili se. Během hry otevřel skóre v prvních 5 minutách Akanji a v 9. minutě zvýšil skóre Alvarez. Celkové skóre dosáhlo 5-1. Přestože Elyounoussi, který oblékl Fotbalový Dres Kodaně, vstřelil branku ve 29. minutě, Haaland skóroval znovu v přestávce v prvním poločase a Manchester City snadno vyhrál. Tímto gólem Haaland vstřelil 41 gólů v Lize mistrů a vyrovnal tak celkové statistiky kariéry v Lize mistrů legendy týmu Aguero. Manchester City vedený Guardiolou v této sezóně snadno postoupil do top 8 Ligy mistrů a stal se prvním anglickým týmem, který vyhrál 10 zápasů v řadě v Lize mistrů a ve 30 domácích zápasech v Lize mistrů neporazil. Podle statistik Manchester City naposledy prohrál doma v Lize mistrů v roce V roce 2018 v tomto období Manchester City dosáhl vynikajícího výsledku 28 výher a 2 remíz. Postup do top 8 Ligy mistrů v 7 po sobě jdoucích sezónách dokonale demonstruje dominanci Manchesteru City v Lize mistrů.